Jdi na obsah Jdi na menu


to je ale blbej nápad psát o sobě:-(

asi jsem se narodila když pánbuh nebyl doma! dětství probíhalo normálně, o pubertě lepší nemluvit . než jsem v r1980 přišla ke koním do TJ tak se mnou asi nebyla moc domluva (to ale neznamená že teď už je:-)) .hračky, obrázky a pohledy koní se váleli všude a ovce nosily sedla a ohlávky. a taky mě! no potom už jsem doma moc nebyla.
koně mě polapili tak že jsem nechtěla dělat nic jiného a nastoupila SOU zemědělské v Kladrubech nad Labem.
a pak to přišlo! dva měsíce po vyučení mě jeden z oddílových koní kopl do kolena a v nemocnici mi našli Hodkinovu chorobu. léčení bylo náročné a dlouhé. ozařování, chemoterapie, invalidní důchod. no žádná sláva. naštěstí už jsem měla bospora, takže aspoň hlava zůstala v pořádku.
pak jsem tak poletovala mezi nemocnicí a koňmi v TJ až do r1990 . tehdy jsem koupila prvního klusáka.
v tlumačově malou protivnou Roxy. no a už to jelo. v létě příštího roku Grandellu a hned na podzim Solvara. ten mi ale zjara "šlápnul na krk" a další problém byl na světě. polámaný trny obratlů, trakce, sádra, ochrnutá ruka a šroubování páteře v úrazové nemocnici v brně. Obrazek
za rok znova operace a jiná dlaha na páteři.
a týden po návratu se narodil Gaston.
ten rok 93 byl pro mě opravdu úspěšný.nejen že se narodil Gaston ale v září jsem v sulce Roxy vyhrála 1. české klusácké derby.

pak byl klid. úrazy jako zlomený palec nebo otřes mozku se střídali s vítězstvími v dostizích.
až v r2001 mi při pravidelné kontrole na onkologii našli na krku bouličku z které se vyklubala rakovina štítné žlázy. její léčba ale byla procházka růžovou zahradou. operace sice nic moc, ale následný pobyt v motole mi připomínal spíš dovolenou. jen škoda že to bylo uzavřené oddělení a nesměla jsem ven.
nicméně léčení se zdařilo a pacient nezemřel, ale přežívá a učí se vkládat pseudoživotopis na vlastní stránky:-)))
skoro bych zapoměla že mezi Bosporem a Roxy jsem krátký čas měla valacha. bez PP, zato s velkou nehojící se ránou na žuchvě.chtěla jsem ho vyměnit za zdravou klusačku z transportu do itálie.
teď se cítím docela zdravě a vedle koní dělám práci která mě baví. sice už mám další jizvu a zlomená žebra, ale nic nemůže být dokonalé že?

Obrazek

tak a to by mohlo stačit! i tak je toho až hrůůůůůza

musím to trošku doplnit. prasátka jsou už nějaký čas pryč a já dělám ve stejném podniku, ale u telat. u krav jsem to zkoušela, ale krk a koleno to nepobralo. je to práce většinou venku, což mi vůbec nevadí. spíš mi vadí, že se mi zhoršila vrozená srdeční vada. doktoři na ní přišli před pár lety. čeká mě operace chlopně.  tak uvidíme, co bude dál10.png  

 

operaci mám za sebou. nová, umělá chlopeň funguje vzorně a mě je fajn. musím brát hromadu prášku, ale s tím se dokážu vyrovnat. rok jsem byla marod a už zas pracuju. stále u telat. ZOD postavilo nový teletník, takže po kolaudaci budu pracovat pod střechou. tedy většinou. ještě jich pár bude i venkudscn8255.jpg

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Martina Knížková, Langrovka - Teda klobouk dolů!!

28. 12. 2013 14:05

V LB bydlím 37 let a vždy jsem jako malá "závistivě" koukala přes plot na koně..Kolik to stojí dřiny, odříkání a úrazů, jsem si nikdy neuvědomovala.
Kdysi jsem slyšela něco o osedlaném bernardýnovi? :)
Přeji hodně zdraví, síly a úspěchů. Ať se daří, Martina K.

Lenka Kordišová-Markalousová - dávám za pravdu o těch ovečkách.....také jsem to zkusila s Ivou...jen nevím jestli si na mne pamatuje.

27. 9. 2012 17:50

Ahojky náhodou jsem narazila na tvé stránky.....moc pěkné.Jsem ráda že se splnil tvůj životní sen.Chodila jsem za tebou.....i do TJ,ale bohužel strach byl větší takže jsem to vzdala.Asi si na mne ani nepamatuješ....říkaly mne malá Lenka chodila jsem do 4 třídy myslím.Kolikrát už jsem se u tebe chtěla zastavit jak se ti vede,ale neměla jsem odvahu.Jak říkám máš splněno to co jsi milovala a k čemu jsi tíhla.,Moc ti přeju ať se ti daří.S pozdravem Lenka Kordišová Markalousová.

iva - Re: dávám za pravdu o těch ovečkách.....také jsem to zkusila s Ivou...jen nevím jestli si na mne pamatuje.

28. 9. 2012 15:44

no ahoj :-) to víš, že si tě pamatuju! však jsme spolu něco zažily :-) kolikrát, jsem přemýšlela, jak se ti asi daří. klidně se zastav, kdy tě napadne. jen mi prosím napiš sms nebo mail, abych byla doma

Lenka- Lkonici e stranky - Supr webík

5. 8. 2011 18:18

Ahoj Ivanko.Máš koukám nově udělaný webík,moc pěkné.Po čase jsem si četla O TOBĚ.Píšeš skvěle a já se,byť to není k smíchu,pobavila :) Máš stejnou lásku v srdci i v mozku jako já,k těm nejkrásnějším tvorům týhle planety!! Přeju Ti hodně sil do další tvrdé práce kolem koní a ještě víc úspěchů .
Lenka

Tereza - Passerovna - příspěvek v naší návštěvní knize

23. 11. 2009 17:49

Vkládám Vám sem odpověď na Váš příspěvek do naší knihy:
Zdravím,
budu moc ráda, pošlete-li mi fotku koníka, kterého Vám připomíná :) Koukala jsem na Vaše stránky a smekám před Vámi. Můj táta prodělal stejnou nemoc jako vy (Hodgkinovu chorobu), takže si opravdu zasloužíte ,
můj obdiv. Stránky máte moc pěkné!
Makus je nyní v dobrém stavu odpovídajícím jeho věku. Myslím, že jsem již zde uvedla, že jeho "záchvaty" způsobovala boule na hlasivce, jejíž původ nám není dodnes znám. Od té doby, co jsme na příčinu přišli, se již žádný problém nevyskytl. Ťuk, ťuk. Nerada bych to zakřikla. Vzhledem k věku jsme na operaci zatím nepřistoupili. Makuska je normálně využíván pod sedlem. Samozřejmě ho nikdo do ničeho nenutí. Užívá si zaslouženého důchodu. Bohužel na příchod jakéhokoli nového koníka reaguje úbytkem váhy zapříčiněným hřebčením. Také na zimu mu vždy vylezou žebra a vše přejde do senného bříška. S první trávou se zase rovnoměrně zakulatí.
Taktéž Vám přeji hodně štěstí a zdraví!!!!
Tereza

iva - jééé

27. 2. 2009 21:15

to bych byla hrozně moc ráda!!! na Anetiných stránkách vypadá velice dobře :-)

Steimar - Bez názvu

27. 2. 2009 19:33

Paní Šindelářová, dnes jsem otevřel Váš WEB. Je to moc hezky udělané. Osud se k Vám sice trpce zachoval, ale věřím, že jste již zdravá a že Vás a Vaše klusáky v Chuchli brzy uvidíme. Mně a mí dceři Anetě dělá radost klisna Gaia, jejíž matkou je Vaše klisna Grandela. Pokud budete mít zájem, moc rád Vás dovezu do Písnice, abyste Gaiu viděla. Mějte se fajn a brzy překvapte v Chuchli vétězstvími Vašich koní. M. Steimar

Irena - odborník žasne,laik se diví

25. 2. 2009 11:40

No klobouk dolů. A pořád se usmíváš. Až to postihne mě,doufám,že mi poradíš jak na to s nadhledem.A to by člověk řekl,že když mlčí...nic se neděje. Přitom je to přesně naopak!! Tak se drž a vydrž. Irča Müllerka

Táta Ing. Václav Šindelář,CSc - Výborně

12. 10. 2008 14:37

Jsem na tebe hrdej. Asi máme v genech praci v informatice. Já s počítačema začal pracovat ji před tvým narozením a tvůj bratr je specialista u IBM.

iva - irčííí

1. 3. 2008 19:46

my si nemáme co vyčítat:-)
já zas obdivuju tebe a jak sis poradila se svou nepřízní osudu

irena - život není peříčko...

26. 2. 2008 17:53

už víte proč se říká - hlavně zdraví ?
Ivo, stejně Tě pořád obdivuju jak to všechno zvládáš!!!
Ahoj Irena,Lilly,Yessi,Oiri,Lady.

Terka - Je skvělá

21. 11. 2007 23:01

Mě to vedle Ivy taky bavíííí, neměnila bych:-)